• Obiady - luty 2024r.

• Drodzy Rodzice i Opiekunowie!

Informujemy, że opłata za obiady za miesiąc LUTY 2024r. wynosi  86,80zł (14dni x 6,20zł= 86,80zł).

Termin płatności do 31.01.2024r.

Do wszystkich wpłat dokonanych po tym terminie naliczane są ustawowe odsetki. Prosimy o terminowość, dokładność i niezaokrąglanie przelewanych kwot.

„imię i nazwisko dziecka” – żywienie za LUTY 2024r.

Informujemy, że w przypadku nieobecności dziecka w szkole jest możliwość odliczenia należności za obiad, jeśli nieobecność będzie zgłoszona w godzinach porannych (do 7:30) pod nr telefonu 32 287 16 76, u intendenta szkoły lub kierownika świetlicy. Nie będą odliczane nieobecności niezgłoszone lub zgłoszone po terminie.

• Wycieczka klasy 7b do Katowic

• Klasa 7b wraz z wychowawczynią Panią Justyną Fifer oraz bibliotekarką Panią Magdaleną Dzierżak-Man 23 stycznia uczestniczyła w wycieczce przedmiotowej do Katowic. Uczniowie stojąc przed najbardziej charakterystycznym budynkiem miasta - Spodkiem poznali historię miasta i kilka ciekawostek. Następnie wszyscy przeszli do Muzeum Śląskiego, gdzie zwiedzili stałą ekspozycję pt. "Światło historii. Górny Śląsk na przestrzeni dziejów". Później zobaczyli jeszcze trzy wystawy tymczasowe: "Chopinowi - Duda Gracz", "Spojrzenie w góry. Archiwum Wandy Rutkiewicz", "200 lat Kopalni Katowice. Nasza Kopalnia". Było Świetnie. Uczestnicy wycieczki zachowywali się wzorowo.

Zdjęcia - https://msp1piekary.edupage.org/album/#photos:album:1935

• Laboratorium Przyszłości - nowości

• W szkolnym laboratorium przyszłości prace ciągle trwają i to z niesłabnącą intensywnością. W okresie przedświątecznym chętni uczniowie wszystkich klas starszych uczestniczyli w zajęciach gdzie własnoręcznie wykonywali przeróżne ozdoby. Dzięki wykorzystaniu: pił, młotków, dłut, wkrętarek i innych sprzętów powstały przepiękne wytwory. Zobaczcie uczniów wyjątkowo nie z  książkami, a młotkami w rękach - https://msp1piekary.edupage.org/album/#photos:album:1933

• Nasi wygrani!

• Uczniowie klasy VIIb wykazali się  doskonałą znajomością historii  życia Wawrzyńca Hajdy. Konkurs wiedzy odbył się po przeprowadzonych zajęciach w Miejskiej Izbie Regionalnej, gdzie kustoszem jest Pan Łukasz Żywulski. To on poprowadził bardzo ciekawe spotkanie i konkurs wiedzy o tak zacnym piekarzaninie.

Najlepszy okazał się Wojciech Bocheński - zajął I miejsce i wygrał pamiątkową torbę oraz książkę o niewidomym paraolimpijczyku.

Kolejne miejsca zajęli Szymon Oleś, Julia Kopa i Nicola Łyduch- otrzymali pamiątkowe torby z wizerunkiem Wawrzyńca Hajdy.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszego pogłębiania wiedzy o własnym regionie.

Zdjęcie - https://msp1piekary.edupage.org/album/#photos:album:1930

• Atrakcji moc - wizyta w Miejskiej Izbie Regionalej

• 17 stycznia uczniowie klasy VIIb wybrali się ze swoją wychowawczynią p. Justyną Fifer do Miejskiej Izby Regionalnej. Tam zobaczyli największe puzzle świata (60 000 elementów) oraz uczestniczyli w lekcji regionalnej, poświęconej Wawrzyńcowi Hajdzie. Spotkanie poprowadził kustosz izby p. Łukasz Żywulski. Uczniowie obejrzeli również wspaniałą galerię obrazów, ukazujących zakątki naszego miasta. Dopełnieniem spotkania były prezenty dla naszej szkolnej biblioteki w postaci ostatnio wydanych publikacji Miejskiej Izby Regionalnej w Piekarach Śląskich.

Bardzo dziękujemy za tak fantastycznie spędzony czas. Dzięki takim spotkaniom młodzi ludzie poznają swoją małą Ojczyznę.

Zdjęcia - https://msp1piekary.edupage.org/album/#photos:album:1929

• Zapraszamy na zebrania z rodzicami:

• klasy 4-8 - 22 stycznia 2024r. (poniedziałek) godzina 16:30
            • zerówka- 23 stycznia 2024r. (wtorek) godzina 16:00
            • klasy 1-3 - 23 stycznia 2024r. (wtorek) godzina 16:30
        • Budowniczowie z klas piątych

• Zachwyceni starożytną architekturą Rzymian piątoklasiści stworzyli własne makiety zabytków. Tak więc na lekcji historii zaprezentowali Koloseum, Forum Romanum, Łuk triumfalny czy Kolumnę Trajana. Wykorzystując swoje prace utrwalili wiadomości o podbojach Rzymian, legionistach, gladiatorach oraz panujących cezarach. Widzimy, że zabawa przy tworzeniu tych arcydzieł była przednia. Na koniec jako przedstawiciele biura podróży "Gladiator" przygotowali plan wycieczki po rzymskich zabytkach.

Zdjęcia - https://msp1piekary.edupage.org/album/#photos:album:1928

• UWAGA zmiana planu lekcji

• Informujemy, że od 8 stycznia nastąpi zmiana planu lekcji i zajęć dodatkowych. W związku z tym prosimy, aby w najbliższym tygodniu codziennie sprawdzać plan lekcji zamieszczony w dzienniku elektronicznym oraz odczytywać wiadomości od wychowawców.

• Z początkiem roku płyną podziękowania

• Gdy spotykają się miłośnicy historii i tradycji naszego pięknego Śląska, to musi być radość w sercach i uśmiech na twarzy. W takich sytuacjach nauczyciel widzi, że jego praca i pasja ma sens i przynosi owoc. Jest nim zaangażowanie piekarskiej młodzieży, w tym absolwentów naszej szkoły w pielęgnowanie pięknych zwyczajów naszej małej Ojczyzny.

Jest nam niezmiernie miło, że mogliśmy jako szkoła, wspomóc obchody Święta Barbórki 2023 w Zespole Szkół Techniczno-Zawodowych w Piekarach Śląskich. Nawiązaliśmy wspaniałą współpracę z uczniami i nauczycielami tej placówki, co z pewnością zaowocuje w przyszłości nowymi projektami o Śląsku.

Zdjęcia - https://msp1piekary.edupage.org/album/#photos:album:1924