• UWAGA! Zmiana czasu trwania przerw

• 1. 8.00- 8.45 ( 10 min)

2. 8.55- 9.40 ( 5 min)

3. 9.45- 10.30 ( 15 min)

4. 10.45 - 11.30 ( 10 min)

5. 11.40- 12.25 ( 20 min)

6. 12.45- 13.30 ( 10 min)

7. 13.40- 14.25 (5 min)

8. 14.30- 15.15

9. 15.15- 16.00

• PIĄTEK 13-go

• My się pecha nie boimy i piątego 13-go na wesoło obchodzimy!

Piątek 13 września 2024r. nie był pechowy w naszej szkole, wręcz przeciwnie! Było dużo śmiechu, zabaw. Na korytarzu można było spotkać czarne koty i kominiarzy. Nikt nie bał się przechodzić pod drabiną. To będzie bardzo szczęśliwy rok szkolny :)

Zdjęcia - https://msp1piekary.edupage.org/album/#photos:album:2090

• Pochód gwarkowski wspaniałą okazją do poznania historii Tarnowskich Gór

• Pochód gwarkowski w Tarnowskich Górach jest wspaniałą i barwną tradycją tego miasta. Pierwszy odbył się w 1957 roku. Jest wpisany na "Niematerialną Listę Światowego Dziedzictwa". Co roku kilkaset osób staje się postaciami historycznymi, związanymi z historią Tarnowskich Gór. Znajdziemy tu króla Jana III Sobieskiego z Marysieńką, Jerzego Hohenzollerna, Jana Opolczyka II, króla Augusta III Mocnego z hrabiną Cosel. Jest też śląska arystokracja w postaci Guidona Henckla von Donnersmarcka, Blanki de Paivy i Katariny. Są też tarnogórzanie, niosący obraz Matki Boskiej Piekarskiej. W pochodzie idą gwarkowie, Sedlaczek, kolejarze.

To właśnie w grupie tych ostatnich, kolejarzy szła nauczycielka historii w naszej szkole pani Justyna Fifer. Syn Dominik reprezentował kolejarza w stroju galowym a Pani Justyna reprezentowała mieszczańską społeczność końca XIX wieku.

Uczestnictwo w takich pochodzie lub podziwianie go jest więc doskonałą okazją do poznania historii Tarnowskich Gór. Zobaczymy postacie historyczne, które to miasto odwiedziły, lub nim zarządzały. W tym roku było ponad 100 postaci historycznych. Podziwiało je kilka tysięcy osób. Kto zatem jest pasjonatem historii lub Tarnowskich Gór, może już za rok w takim pochodzie wziąć udział.

Zdjęcia - https://msp1piekary.edupage.org/album/#photos:album:2087

Pytanie na śniadanie - https://pytanienasniadanie.tvp.pl/82194928/tarnowskie-gory-pochod-gwarkowski

• Iskry Niepodległej

• W dniach 5-6 września uczniowie klas 4-8 wzięli udział w nowoczesnym spektaklu multimedialnym Iskry Niepodległej zorganizowanym w unikatowej naczepie ekspozycyjnej znajdującej się przy Miejskim Domu Kultury. Widowisko, stworzone z wykorzystaniem zaawansowanych technologii wizualnych, opowiadało o wybitnych Polkach i Polakach, którzy zmieniali świat, realizując swój potencjał i pozostawiając trwały ślad w różnych dziedzinach życia, takich jak technika, medycyna, nauka, kultura, eksploracja kosmosu czy sport. Narratorem tej wyjątkowej opowieści była cyfrowa postać, która towarzyszyła uczniom podczas podróży przez polskie osiągnięcia, przybliżając sylwetki wynalazców takich jak Bekker czy Szczepanik. Całość wzbogacały elementy graficzne stworzone przez sztuczną inteligencję, a wrażenia z wizyty pogłębiała aplikacja z rozszerzoną rzeczywistością, umożliwiająca jeszcze lepsze poznanie świata Iskier Niepodległej.

Zdjęcia - https://msp1piekary.edupage.org/album/#photos:album:2086

• Obiady - wrzesień 2024r.

• Drodzy Rodzice i Opiekunowie!
            Informujemy, że opłata za obiady za miesiąc WRZESIEŃ 2024r. wynosi  111,60zł (18dni x 6,20zł= 111,60zł). Termin płatności do 10.09.2024r.
            Odpłatności należy dokonać przelewem na konto bankowe i opisać w następujący sposób: imię i nazwisko dziecka - żywienie za wrzesień 2024r.
            Nr konta bankowego 97 1020 2313 0000 3002 0556 0901

Warunkiem korzystania z obiadów jest zgłoszenie dziecka poprzez wypełnienie i oddanie do świetlicy Deklaracji zgłoszenia na obiady oraz zaksięgowana, terminowa wpłata. Do wszystkich płatności dokonanych po ustalonym terminie naliczane będą ustawowe odsetki.

Informujemy również, że w przypadku nieobecności dziecka w szkole jest możliwość odliczenia należności za obiad, jeśli nieobecność będzie zgłoszona w godzinach porannych w szkole pod nr telefonu 32 287 16 76, u intendenta szkoły lub kierownika świetlicy.
            Opłata za niewykorzystane obiady będzie odliczana od następnego dnia po zgłoszeniu i zmniejszona o ilość odliczonych obiadów w następnym miesiącu. Nie będą odliczane nieobecności niezgłoszone lub zgłoszone po terminie.

• 32/287-16-76
        - sekretariat - wew.: 101
        - świetlica - wew.: 104
        - pedagog - wew.: 105

• 41-940 Piekary Śl.
        ul.Szpitalna 9
      • Inspektorem ochrony danych jest Pani Aleksandra Woźniak-Janeczek

adres e-mail: nowator@nowator.edu.pl

W Miejskiej Szkole Podstawowej nr 1, ul. Szpitalna 9, 41-940 Piekary Śląskie, zgodnie z art. 37 pkt. 1 lit. a Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) (Dz. Urz. UE L z 04.05.2016 r., Nr 119, s. 1) (dalej RODO) powołano inspektora ochrony danych.

Inspektor ochrony danych: Aleksandra Woźniak-Janeczek
        Kontakt z inspektorem ochrony danych:

a) e-mail: nowator@nowator.edu.pl

b) pisemnie na adres siedziby Administratora.

Osoby, których dane dotyczą, mogą kontaktować się z inspektorem ochrony danych we wszystkich sprawach związanych z przetwarzaniem przez administratora ich danych osobowych oraz z wykonywaniem przez administratora praw przysługujących im na mocy RODO.

Inspektor ochrony danych jest zobowiązany do zachowania tajemnicy lub poufności co do wykonywania swoich zadań.