• Koncert charytatywny

•       Dnia 5 grudnia 2017 roku o godz. 17.00  w Miejskiej Szkole Podstawowej nr 1 w Piekarach Śląskich, odbył się koncert charytatywny. Jego motto brzmiało

"Nie liczy się to ile posiadasz,

ale ile dajesz innym i jak się z nimi dzielisz”

- nasze serce dla Kubusia.

Pomysłodawczynią koncertu i głównym organizatorem przy wsparciu całej Rady Pedagogicznej była pani Justyna Fifer.

Patronat imprezy prowadziło Radio Piekary. W uroczystości i licytacji czynny udział brała Pani Prezydent Sława Umińska-Duraj. Byli przedstawiciele Rady Miasta [radny Czempiel, radny Wieczorek, radny Iskanin]. Przybyli przedstawiciele Centrum Kultury Śląskiej w Nakle Śląskim oraz poseł Głogowski. Gościliśmy również rodziców, uczniów i wszystkich tych którzy tego dnia chcieli wesprzeć zbiórkę dla Jakuba Pobłockiego.

Dochód pomoże zwiększyć ilość terapii z logopedą, psychologiem, pedagogiem, rehabilitacji, koniecznych operacji, turnusów, które dla chłopca są niezbędne.

Jakub to dzielny wojownik o uśmiechu anioła. To 14 letnie dziecko,  które każdego dnia walczy o swoje marzenia przechodząc przez kolejne rehabilitacje, operacje, dzięki wszczepionym komórkom macierzystym nabywa więcej umiejętności. A marzy o rzeczach zwykłych - o graniu w piłkę o jeździe na rowerze, o tym co robią jego rówieśnicy.

Jakub ma niespotykaną siłę i wytrwałość. Jest taki przede wszystkim dzięki swojej rodzinie, rodzinie która jest pełna pozytywnej energii, wierzą że to co robią dla syna ma sens.

KUBA urodził się jako 2 bliźniak. Tuż po porodzie Amelki lekarzom "wypadła" KUBY pępowina. Przez 7 minut nie otrzymywał niezbędnego do życia tlenu. Uciekające minuty doprowadziły do krwawień do mózgu i pustoszyły układ nerwowy.
          Te 7 minut zabrało mu zdrowie i beztroskie dzieciństwo, a ofiarowało PORAŻENIE MÓZGOWE. Najcięższe z możliwych...
          Ale KUBA się NIE poddał. Walczy każdego dnia o swoją samodzielność!!!
          Pierwsze diagnozy nie dawały żadnych rokowań. Jednak dzięki jego determinacji i ogromnej motywacji - TERAZ rokowania SĄ. Nie tylko na chodzenie, ale i na samodzielne życie!!
          Ostatnią operację KUBA przeszedł kilka tygodni temu (to już 9).
          KUBA potrafi siedzieć samodzielnie przez 7 sekund. Przy pomocy zaczyna chodzić.  Do tej pory udało mu się zrobić podczas jednego "spaceru" tylko i aż 7 kroków.

Podczas koncertu można  było zobaczyć przedstawienie w wykonaniu uczniów MSP nr 1 o Matce Ewie z rodu von Tiele-Winckler zatytułowane "Nie chciała by jej służono ,to ona chciała służyć innym". Przedstawienie to nawiązywało ideą do dnia wolontariatu i koncertu charytatywnego.

Program przedstawiał się następująco:

1. Kahani-Dance Group cz.1

2. Licytacja cz1.prowadzenie-Dzieło Świętego Mikołaja z Nakła Śląskiego

3. Kahani-Dance Group cz.2

4. Występ zespołów dziecięcych LILY oraz MAMI oraz TUTU

5. Licytacja cz.2 prowadzenie -Dzieło Świętego Mikołaja z Nakła Śląskiego.

7. Występ wokalistki Zuzanny Niewiadomskiej, absolwentki MSP nr 1

8. Koncert muzyki gospel  "Chór Legato".

Nie byłoby tak owocnej zbiórki gdyby nie liczni sponsorzy nagród na licytację. Wielkie podziękowania należą się sponsorom:

1. Centrum Kultury Śląskiej w Nakle Śląskim

19. Fryzjer Jolanta Turoboś

20. Sklep Anesor - Piekary Śląskie

21. Restauracja "Grafit" Piekary Śląskie

22. Restauracja "Stara Kamienica"

23. "Binokl" - Katarzyna Mamys-Wróbel

24. Beata Hausner - sklep "Atos"

25. Sklep sportowy Piekary Śląskie

26. "Kwieciarnia Aleksandra" - Aleksandra Filak

27. Sklep Fashion – Piekary Śląskie

Goście, którzy swoim talentem uświetnili koncert to:

-"Zespół Kahani" - zespół taneczny

- Chór "Legato" muzyka gospel

- Zespoły dziecięce taneczne "Mami", "Lily" ,"Tutu"

- Wokalistka Zuzanna Niewiadomska

- Dzieło Świętego Mikołaja z Nakła Śląskiego

-"Majery"- zespół taneczny

- Denis Dąbrowski - Mikołaj

- Pan Mateusz Siwy - Światełko do nieba

Podczas koncertu na ręce Pani Dyrektor Grażyny Krasówki oraz pani Justyny Fifer spłynęło podziękowanie od Dzieła Świętego Mikołaja z Nakła Śląskiego za czynny udział naszej szkoły  w zbiórce produktów niezbędnych dla dzieci w Zanzibarze.

Po  koncercie na gości czekał słodki poczęstunek przygotowany przez uczniów, rodziców i nauczycieli oraz sponsorów. Można zakupić było pamiątki świąteczne na kiermaszu przygotowanym przez wszystkie klasy. Atrakcją było również światełko do nieba - pokaz sztucznych ogni - oczywiście na cześć Jakuba Pobłockiego.

Wszystkim za czynny udział w koncercie

BARDZO  GORĄCO  DZIĘKUJEMY!!!

Zdjęcia - https://msp1piekary.edupage.org/album/?#gallery/671