• Projekty współfinansowane przez UNIĘ EUROPEJSKĄ  ze środków EUROPEJSKIEGO FUNDUSZU SPOŁECZNEGO oraz BUDŻET PAŃSTWA

Pracownia informatyczna

Sala informatyczna mieści się w pracowni komputerowej (s.26), która wyposażona została w komputery przez Projekty współfinansowane przez UNIĘ EUROPEJSKĄ  ze środków  EUROPEJSKIEGO FUNDUSZU SPOŁECZNEGO oraz BUDŻET PAŃSTWA  w 2005 r. Szkoła nasza otrzymała 9 komputerów uczniowskich, 1 nauczycielski i serwer oraz odpowiednie oprogramowanie. W dniu dzisiejszym jest 10 stanowisk uczniowskich. Uczniowie pracują w systemie Windows XP a Serwer zarządzany jest Konsolą Small  Bussiness  Server.  Do zobrazowania zagadnień danego programu nauczyciel w pracowni wykorzystuje projektor multimedialny również otrzymany z EFS.

Zajęcia edukacyjne z informatyki odbywają się w klasach 1 - 6. Uczniowie na zajęciach informatyki poznają wiadomości z zakresu budowy komputera, oraz nabywają umiejętności wykorzystywania odpowiedniego oprogramowania tj:
          - system Windows,
          - edytor graficzny Paint,
          - edytor tekstu Word,
          - arkusz kalkulacyjny Excel,
          - przeglądarka internetowa Internet Explorer,
          - program do tworzenia prezentacji multimedialnych PowerPoint.

Terapia logopedyczna

Gabinet logopedy wyposażony jest w wiele pomocy dydaktycznych do terapii logopedycznej. Część pomocy, programy i sprzęt komputerowy pozyskano ze środków współfinansowanych przez Unię Europejską.

Terapia pedagogiczna

Podobnie jak terapia logopedyczna, gabinet pedagoga szkolnego wyposażony jest w wiele pomocy dydaktycznych do terapii pedagogicznej. Część pomocy, programy i sprzęt komputerowy pozyskano ze środków współfinansowanych przez Unię Europejską.

Doświadczanie świata

Gabinet pedagoga połączony jest z salą doświadczania świata wyposażoną w specjalistyczny sprzęt zakupiony ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego. Sala obecnie wykorzystywana jest jako miejsce zajęć relaksacyjnych dla uczniów. Można w niej wyciszyć się przy dźwiękach spokojnej muzyki i odgłosów przyrody, leżąc na wygodnych materacach lub pufie. Relaksowi sprzyja skupienie uwagi na wrażeniach z podświetlanej interaktywnej kolumny bulgoczącej, rzutnika obrazów z tarcz obrotowych lub kuli lustrzanej oświetlonej reflektorem o zmiennej barwie.