• Regulamin biblioteki szkolnej - Podstrona do modyfikacji

• Regulamin biblioteki

Miejskiej Szkoły Podstawowej nr 1

w Piekarach Śląskich

1. Biblioteka szkolna służy uczniom, ich rodzicom, nauczycielom i innym pracownikom szkoły.
          2. Ze zgromadzonych w bibliotece książek i czasopism można korzystać:
          • wypożyczając je do domu (lektury szkolne, literatura piękna, książki popularnonaukowe)
          • czytając je lub przeglądając na miejscu (księgozbiór podręczny, czasopisma)
          • użytkując przez dany rok szkolny (darmowe podręczniki – sposób ich użytkowania reguluje odrębny regulamin)
          • użytkując w pracowniach szkolnych (komplety przekazane do dyspozycji nauczycieli np. zestawy słowników)
          1. Godziny pracy biblioteki wyznacza harmonogram tworzony odrębnie na każdy rok szkolny.
          2. Jednorazowo wypożyczyć można 4 książki na okres 3 tygodni. Przeczytane książki należy natychmiast zwrócić gdyż czekają na nie inni czytelnicy. Wyjątek stanowią lektury szkolne, które można przetrzymywać dłużej, aż do momentu opracowania książki na lekcjach (klasy równoległe nie opracowują danych tytułów w tym samym czasie).
          3. Zbiory biblioteki są naszą wspólną własnością. Wypożyczane książki należy chronić przed zniszczeniem i zagubieniem.
          4. Rodzic ucznia, który zagubił lub zniszczył książkę biblioteczną, musi odkupić taką samą lub inną wskazaną przez bibliotekarza o wartości odpowiadającej aktualnej, antykwarycznej cenie książki zagubionej lub zniszczonej.
          5. Wszystkie wypożyczone książki muszą wrócić do biblioteki przed końcem roku szkolnego.
          6. Istnieje możliwość wypożyczenia książek na okres wakacyjny, po wcześniejszym uzgodnieniu z bibliotekarką.
          7. Biblioteka szkolna dostępna jest także dla uczniów w czasie ferii zimowych i wakacji letnich w każdy poniedziałek, w godzinach tj. 10.00 – 12.00. W tym czasie obowiązki bibliotekarza będzie pełnił inny pracownik szkoły wyznaczony przez dyrektora.

Sporządzono 1 września 2016r