• Moje przedmioty

• biologia, chemia, informatyka

KILKA INFORMACJI

ZASADY OCENIANIA NA LEKCJACH BIOLOGII I CHEMII

Na lekcjach biologii i chemii ocenę można otrzymać za:

1. Odpowiedzi ustne (na każdej lekcji, bez zapowiedzi, z 3 ostatnich tematów, powtórek, utrwaleń).
          2. Sprawdziany (z całego działu, zapowiadane tydzień wcześniej).
          3. Kartkówki (z 3 ostatnich tematów, bez zapowiedzi)
          4. Prace domowe (Każda praca domowa jest sprawdzana, jeżeli uczeń nie odrobił pracy domowej  w terminie określonym przez nauczyciela, otrzymuje ocenę niedostateczną).
          5. Projekty (1-2 razy w półroczu).Juz sam udział w projekcie wystarczy aby uzyskać ocenę pozytywną. Odmowa udziału w projekcie bez ważnej przyczyny- ocena niedostateczna.
          6. Ćwiczenia, zadania, hodowle, doświadczenia.
          7. Pracę na lekcji ( udział w lekcji, dyskusji, wykonywanie ćwiczeń).
          8. Aktywność własną (wykonywanie z własnej inicjatywy gazetek, przygotowywanie materiałów na lekcje itp., udział w zajęciach kola przyrodniczego, konkursach)- dla chętnych. Premiowane (1,2,3) miejsce w konkursie jest nagradzane oceną celującą. Wyjątkowo wartościowe gazetki lub materiały opracowane przez ucznia mogą być również nagrodzone oceną celującą

ZASADY OCENIANIA NA LEKCJACH INFORMATYKI

Na lekcjach informatyki ocenę można otrzymać za:

1. Wykonywanie praktycznych zadań podczas lekcji.

2. Wykonywanie zadań sprawdzających umiejętności podczas lekcji

3. Odpowiedzi ustne (na każdej lekcji, bez zapowiedzi, z 3 ostatnich tematów, powtórek, utrwaleń).

4. Sprawdziany (z całego działu, zapowiadane tydzień wcześniej)- praktyczne.

5. Projekty (1-2 razy w półroczu).Już sam udział w projekcie wystarczy aby uzyskać ocenę pozytywną. Odmowa udziału w projekcie bez ważnej przyczyny- ocena niedostateczna.

6. Aktywność własną (wykonywanie z własnej inicjatywy gazetek, przygotowywanie materiałów na lekcje itp., udział w konkursach)- dla chętnych. Premiowane (1,2,3) miejsce w konkursie jest nagradzane oceną celującą. Wyjątkowo wartościowe gazetki lub materiały opracowane przez ucznia mogą być również nagrodzone oceną celującą.

USPRAWIEDLIWIENIA I ZWOLNIENIA Z ODPOWIEDZI, SPRAWDZIANU, KARTKÓWKI

1. Uczeń może dwa razy w półroczu zgłosić nieprzygotowanie z ważnych przyczyn. Trzecie i każde następne nieprzygotowanie skutkuje oceną niedostateczną. Brak przygotowania należy zgłaszać na początku lekcji. W przeciwnym razie uczeń otrzymuje oceną niedostateczną.

Uwaga! Nieprzygotowanie to także brak zeszytu, podręcznika, atlasu, potrzebnych przyborów i przedmiotów!

2. Uczeń, który chorował tydzień lub dłużej może na własną prośbę być zwolniony z odpowiedzi, sprawdzianu, kartkówki. Zgłąsza wtedy nieprzygotowanie. Jednakże musi on zaliczyć odpowiedź, sprawdzian, kartkówkę nie później niż w ciągu tygodnia na zajęciach dodatkowych (podczas godziny do dyspozycji dla ucznia).